Varisol HP

Kombinace nejvyspělejších vakuových trubic Thermomax HP pracující na principu tepelné trubice (Heat Pipe) a jedinečné segmentové konstrukce sběrače rozšiřuje nabídku modulárního systému VARISOL.


Možnost použití dvou typů vakuových trubic:

  • HP400
    – omezovač teploty se aktivuje při dosažení 95 °C

  • HP450
    – omezovač teploty se aktivuje při dosažení 135 °C
Varisol HP detail


Snap disk - ochrana kolektoru před stagnací

1

Zařízení je otevřené a tepelný přenos
probíhá, dokud teplota kondenzátoru
nedosáhne 95 °C (HP400)
nebo 135 °C (HP450)

2

Disk se aktivuje, uzavře zařízení a tím přeruší přenos tepla do kondenzátoru.

3

Jakmile teplota klesne pod 95 °C
nebo 135 °C, zařízení se opět otevře
a spustí tepelný přenos.


Varisol přináší výhody pro každého

Kombinací špičkového polymerového materiálu a unikátní „zaklapávací“ konstrukce vznikl produkt, který se snadno objednává, skladuje, dopravuje a instaluje a přináší tak řadu výhod všem:

  • Projektantům umožňuje systém VARISOL přesnou volbu výkonu kolektoru a nenutí je ke kompromisům obvyklým u tradičních kolektorů s pevným počtem trubic.
  • Velkoobchodům umožňuje systém VARISOL snížení potřebných skladových zásob a eliminaci nízkoobrátkových položek jakými jsou okrajové velikosti tradičních sběračů.
  • Topenářům umožňuje systém VARISOL snadnou, rychlou abezpečnou montáž až na místě vlastní instalace bez nutnosti manipulace s těžkými a neskladnými díly.
  • Uživatelům umožňuje systém VARISOL minimalizovat pořizovací náklady na solární systém při zachování snadné možnosti jeho postupného rozšiřování.

Varisol HP je osazen vakuovými trubicemi, které mají zařízení tzv. omezovač teploty, díky kterému se vyznačuje vysokou odolností proti stagnaci.

Systém Heat Pipe se vyznačuje vysokou odolností proti stagnaci, která je garantována oddělenými okruhy a omezovači teploty (Snap Disc) na jednotlivých trubicích.